Przygotowanie odpowiedniego i bezpiecznego podłoża jest bardzo ważnym elementem w tworzeniu bezpiecznego placu zabaw.

Najczęściej stosowanymi przez naszą firmę nawierzchniami są:

mały
Nawierzchnia z granulatu gumowego

Elastyczne płytki produkowane z granulatu EPDM mają za zadanie zmaksymalizowanie ochrony dzieci przed urazami wskutek upadków.
Nawierzchnie bezpieczne używane przez naszą firmę testowane są według wymagań standardów europejskich EN 1177 na absorpcję uderzeń i wstrząsów podczas upadku z wykorzystaniem pomiarów HIC (Head Injury Criteria). Pomiar HIC ocenia bezpieczeństwo nawierzchni, a jego wynik jest parametrem krytycznej wysokości upadku.

 

Nawierzchnia z piasku

Zastosowanie piasku pozwala na zachowanie bezpieczeństwa na placu zabaw. Piasek płukany o frakcji 0,2 - 2 mm jest najlepszy pod urządzenia zabawowe. Słabą stroną zastosowanie takiego podłoża jest jego niestabilność. Piasek dostaje się do obuwia i innych części garderoby oraz musi być systematycznie uzupełniany pod urządzeniami.

 

mały
Nawierzchnia trawiasta

Jest to najczęściej stosowana nawierzchna placów zabaw. Na jej korzyść przemawia przystępna cena wykonania. Nawierzchnia trawiasta zapewnia bezpieczny upadek z wysokości 150 cm. W przypadku wyboru takiej nawierzchni należy liczyć się z możliwości wydeptania trawnika.